Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Naše korálovky Náš chov Náš odchov Pastel Kings L.p.knoblochi L.p.pyromelana L.ruthveni alb. L.t.c.apricot

Naše korálovky

Korálovky hadikjsme začali chovat v roce 2005. Začali jsme s jedním samečkem Lampropeltis triangulum campbelli, o kterém jsme si první rok bláhově mysleli, že jest samičkou. Po té nás okouzlili Lampropeltis pyromelana woodini (ale pořídili jsme si L.p.pyromelana, ostatně se obě varianty již sloučili do jedné a to L.p.p.), albino forma Lampropeltis ruthveni a Lampropeltis pyromelana knoblochi typ II.

Jako poslední, zato však nejvíce, nás zaujal Pastel King, což je vyšlechtěný kříženec extrémně oranžové formy Lampropeltis mexicana thayeri a albino formy Lampropeltis ruthveni. Ve světě existuje několik krevních linií za nejúspěšnější a nejhezčí považujeme linii Pastel Kingů Steva Osborna.

Kolekce našich hadů se poměrně dynamicky rozrůstala. V současnosti ji tvoří něco málo přes 25 hadů. Ve střednědobé budoucnosti plánujeme až 70 stálých jedinců, kdy by základem měl být Pastel King. Tento stav máme v plánu naplnit v drtivé většině z vlastních odchovů. V dlouhodobějším horizontu je možné, že budeme chovat čistě jen a pouze Pastel Kingy.

Jedná se o mírná a klidná stvoření. Pouze velmi mladí jedinci jsou poněkud zbrklí, lekaví, agresivnější a mají rychlé trhavé pohyby. Ale i zde záleží na poddruhu,gou například L.t.c. (alespoň dle našich skromných zkušenosti) patří mezi ty lekavější a agresivnější. Naproti tomu Pastel Kingové a Pyromelany jsou klidnější až stoické většinou již od útlého dětství.

Současný stav (plánovaný stav v r.2011) :

  • Pastel King : 4,5 (11,22)
  • L.t.campbelli : 1,2 (0,1)
  • L.t.c. Apricot : 1,2 (2,3)
  • L.p.pyromelana : 1,2 (1,2)
  • L.ruthveni albino : 2,3 (2,4)
  • L.p.knoblochi typ II : 2,2 (4,8)

Celkem tedy : 11,16 (20,40)

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict