Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Novinky Akce a výstavy

Novinky

27.5.2008

Tak zacneme nejdrive tou nejradostnejsi udalosti : Nase lepsi polovicka dnes udelala zkousku z Matematiky II na univerzite :) Dalsi radostnou udalosti je, ze Leela konecne snasla vajicka, celkem jich bylo sedm. Mene radostna udalost uz je, ze dve z techto vajicek byla zakrsla a zjevne neoplozena a i dalsich 5 vajicek vypada, ze jsou neoplozena.. jedinou utechou je nam predchozich 11 vajicek od Mothership, kterym se dari naopak nadmiru dobre :)

23.5.2008

Trochu necekane dnes snesla pet vajicek Kulicka. Gratulujeme nasi prvorodicce :) A take uz trochu netrpelive cekame kdy a kolik bude mit vajicek Leela.. :) Asi take trochu predelame stranky, aby byly prehlednejsi. A vlastne jeste jedna novinka, nas clanek o dovozu plazu bude zrejme otisten ve Faune i iFaune .

18.5.2008

Dnes jsme se vratili z poucneho vyletu po Morave nazvaneho Barborka Tour 2008. Akce se vydarila, uspech vynikajici, vsechna predstaveni vyprodana. Po navratu nas cekala jiz svlecena Leela, takze uz to snad nebude dlouho trvat :) Starosti nam dela bohuzel Mothership, ktera nechce moc zrat.. respektive vubec..

15.5.2008

Tragedie. Dosla nam cervena tuzka, takze jiz nemuzeme podtrhavat nazvy kapitol cervene.. :D Ne.. je to mnohem horsi. Dneska u nas byl pan Chadima a protoze se mu nezdalo, ze Lisa stale odmita pareni a nema vajicka, tak ji znova osondoval a zjistil, ze je to.. ano.. jak jinak.. chlap.. Jak vidite, tak tohle se u nas stava porad.. pro jistotu jsme jeste zkontrolovali i Barborku, ale zda se v poradku :) No, kazdopadne je smutne, ze tim padem je nasi jedinou Lpk2 samickou Marge, ktera je tak subtilni, ze by se snad jeste vesla do puvodniho vajicka.. takze jedinou sanci je ji vykrmit.. :)

13.5.2008

Dneska se vytahla nase zaslouzila matka Mothership (Pastel King). Je opravdu hodna sveho jmena, dnes snesla 11 krasnych zdravych vajicek. Ted uz cekame jen na Leelu, ta je jeste pred svlekem, sice zakalena ale pred svlekem, takze si na dalsi a posledni varku vajicek budem muset jeste alespon tak tyden pockat. Bude jich urcite mene, ale snad da dohromady alespon statecnych sedm.

9.5.2008

Celkovy pocet vajicek se vysplhal jiz na 28. Dnes totiz snesla pet vajicek i dalsi pyromelana Ramik. Ted uz zbyvaji jen dva Pastel Kingove a snusky budou kompletni. Od Mothership ostatne cekame snusku kazdym dnem. Radost nam kali, krome Debila (viz. dole), snad jen to, ze Lisa (L.p.knoblochi typ 2) zustane zrejme i letos bez vajicek. Co se da delat. Proste se nechce parit. Inkubatory ale praskaji ve svech. Mame teda jen dva a vajicka dostavaji velkorysy prostor, ale i tak.. :)

7.5.2008

Dvojita radostna udalost. Dnes se podarila nejdrive 4 vajicka Tkanicce (L.t.c. apricot) a vecer pak 4 vajicka Kleopatra (L.p.p). Takze celkem uz mame 23 vajicek.

3.5.2008

Dnes doslo ke dvou souvisejicim udalostem, jedna potesila, druha naopak. Snezenka (albino L.r.) snesla 3 krasna vajicka, mela v sobe jiste nejmene jeste 3, ale bohuzel jsme se museli na par hodin vzdalit a kdyz jsme se vratili, tak byla snezenka prazdna a Zvonecek (samec alb. L.r.) vice nez plny. Je to pouceni pro priste a Zvonecek si vyslouzil oznaceni "Debil sezony". Alespon, ze jsme odebrali pred odjezdem ta prvni tri vajicka, takze alespon ta se vesele vyhrivaji v inkubatoru.

30.4.2008

Dnes snesla Konvalinka (albino L.ruthveni) i pres svoji subtilni "postavu" pet krasnych velkych vajicek. Gratulujme, mile prekvapila.

20.4.2008

Dnes snesla Korálek 7 krásných plných vajíček. Do měsíce čekáme i dvě snůšky od Pastel Kingů, dvě od LPP, dvě od albino ruthveni a jednu od apricot cambelli.

fb

17.4.2008

Dnes se nám narodila malá Barborka. Je to ohromné sluníčko :)fg

únor 2008

Odzimovali jsme naše svěřence.

15.1.2008

Zaregistrována i doména (www.)koralovka.cz a přesměrována na www.koralovky.cz

2.1.2008

Začala práce na těchto stránkách.

srpen 2007

Vylíhla se jedna samička L.t.c.- apricot s nádherně oranžovými proužky, snad jí vydrží. Vylíhla se i jedna L.p.p. - bohužel měla problém s příjmem potravy, tak za necelé dva měsíce uhynula.

červenec 2007

Vylíhli se nám 4 Pastel Kingové, 2,2. Bohužel 1,1 do dvou týdnů zahynuli, ale zbylí Neo a Trinity II se mají čile k světu a dělají nám velkou radost. Také Ramik (L.p.p.) nakladl 3 vajíčka.

červen 2007

Vylíhl se první námi odchovaný had a to Kulíšek (Lampropeltis triangulum campbelli - 50% apricot). Je to neuvěřitelné, ale ani ne půl dne po vylíhnutí sežral své první hole a zuřivě útočil na vše, co... no prostě úplně na vše. Jestli bude ještě rok takhle stále žrát, tak předstihne svého tatu Provázka, který je bezkonkurenčně největším hadem, kterého máme. Tkanička (L.t.c.- apricot) nakladla 3 vajíčka.

19.května 2007

Samička Pastel Kinga Mothership nakladla 9 vajíček, z toho 2 byla na první pohled neoplodněná.

duben 2007

Pan Korálek nakladla první snůšku 6ti vajec. Bohužel sem ji našel pozdě, ale jedno vajíčko a tím i hádě se nakonec zachránit podařilo.

listopad 2006

Přichází druzí a zatím poslední zámořští členové našeho souručenství. Tentokrát vše Pastel Kingové, již rok starý pár : Fry a Mothership, mladá samička, jež do měsíce zemřela, heterozygotní sameček, jehož se mi nepodařilo rozkrmit a také do měsíce uhynul. Dvě heterozygotní samičky Amy a Mamba. Třetí bohužel byla bez známek života již na letišti. Byla to prostě takový smolný měsíc :(

srpen 2006

Za poněkud problematického Zvonečka dostáváme Bledulku, ale Zvoneček nám i nadále zůstává na dožití.

leden 2006

Bez zjevných příčin uhynula Trinity, nejhezčí z hadů, kterého jsme kdy měli.

říjen 2005

Dorazili první původní zámořští obyvatelé. Lisa, Bart, Homer a Marge (Lampropeltis pyromelana knoblochi - type II), ale hlavně Pastel Kingové : Leela, Trinity, Bender a Morfeus.

15.9.2005

Zaregistrována doména (www.)koralovka.cz

červenec 2005

Rodina se rozrostla o Tkaničku a Provázka (Lampropeltis triangulum campbelli - apricot), Kuličku (Lampropeltis triangulum campbelli), Sněženku, Konvalinku, Zvonečka a Balíčka (Lampropeltis ruthveni - albino)

17.4.2005

Zprovozněna první dvě terária

26.1.2005

Přišli k nám bydlet i Nefi, Kleo a Ramík. Jak se později ukázalo, tak Ramík je tak trochu Ona a Nefi zase spíše On než Ona :) (Lampropeltis pyromelana pyromelana, i když to podle chovatele měli být Lampropeltis pyromelana woodini).

22.1.2005

Pan Korálek k nám přišel bydlet (Lampropeltis triangulum campbelli).

léto 2004

Narodil se pan Korálek. Později se ukázalo, že to byla spíše slečna než pán :)

19.4.1981

Narodila se Martina.

11.8.1975

Narodil se Radim

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict