Fotogalerie
Home
CZ version
ENG version
Horni
Články Tipy a triky FAQ

Tipy a triky

Rozkrmení malých hadů

Přibližně 3-5 dní po posledním svleku zkuste háděti nabídnout co nejmenší holátko, jestliže si ho do příštího dne nevšimne, tak to zkuste za dva dny znovu. Když ani pak, tak zkuste fintu "krabička", tj. dejta hada s myšetem do malé krabičky (s několika málo otvory na dýchání) a tu dejte na pár hodin do naprosté tmy. Nepomůže-li to, pak zkuste nabídnout mrtvé myše a to jak klasicky, tak i "krabičkou". V dalším kroku, v případě neúspěchu, nabídněte holátko podélně půlené oběma metodama. Pach krve a mozečku většinu mladých hadů již vyprovokuje. Je zde i možnost použít pachový substrát z ještěrek a potřít jím myše, ale u nás byly výsledky tohoto aktu nepříliš úspěšné.

Útěkářské schopnosti hadů

Skutečně je nepodceňujte, mladým hadům stačí k útěku kolikrát i tří milimetrová mezera mezi skly. Jejich žebra jsou totiž neobyčejně pružná a čelisti, jak jistě sami dobře víte, se skládají z více částí. Hadi jsou dokonce schopni si sami i únikovou cestu vytvořit (např. odsunutím atd.) a zapamatovat si postup a pak již jít prakticky najisto. Nemluvě o tom, že vyšplhají prakticky všude. Takže se ujistěte, že Vaše terárium mu možnost k útěku nedává a pak nezapomeňte zavírat dvířka až na doraz.

Kde hledat hada, který utekl?

Nejdříve v těsném okolí terária a pak teplá či vlhká místa, ideálně obojí najednou. Dospělá korálovka může, v případě, že má přístup k vodě, žít ve Vašem bytě i více jak půl roku. Takže je pravděpodobné, že ji potkáte na jedné z jejích četných nočních procházek. Ale je lepší přeházet půlku bytu a najít je hned. Nicméně počítejte i s variantou, že ji nemusíte najít nikdy, je to malý had a může se schovat prakticky kamkoliv.

Koralovky.CZ, 2008, kontakt
pocitadlo
Valid XHTML 1.0 Strict